Radzymińska szkoła z wizytą w Muzeum

13 października 2014 r. Muzeum Zielonki odwiedziła liczna delegacja klas czwartych (łącznie 37 osób) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie. Szkoła ta nosi imię im. ppłka pilota Mariana Pisarka słynnego asa myśliwskiego II wojny światowej, lotnika który walczył m.in. w dywizjonie 303 oraz 308 w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie.

Mając takiego lotniczego patrona było tylko kwestią czasu kiedy delegacja uczniów SP 1 z Radzymina pojawi się w Muzeum Zielonki, gdzie na ekspozycji występuje sporo elementów lotniczych.

Dzieci były zadowolone z wycieczki, każdy z gości otrzymał minikomiks „28:1 Luftwaffe kontra Januszewicz na niebie Zielonki” wydany z okazji obchodów 75. rocznicy bitwy powietrznej nad Zielonką, przez Urząd Miasta we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Zielonki. Ponadto w ramach małego konkursu wyróżniający się wiedzą (lub czasem refleksem) uczniowie otrzymali plakat.

W ten sposób łącząc przyjemne z pożytecznym dzieci w atrakcyjnej formie poznają historię Polski.