Wstąp do Muzeum Zielonki

3 września w dniu obchodów 75. rocznicy bitwy powietrznej nad Zielonką zainaugurowane zostało Muzeum Zielonki. W oficjalnym otwarciu udział wzięli twórcy ekspozycji, władze samorządowe miasta i powiatu, rodziny lotników i zaproszeni goście.

Prace nad aranżacją wnętrz na potrzeby ekspozycji przeprowadzono w okresie wakacyjnym. Główną ekspozycję w największej sali stanowi temat lotniska wojskowego w Zielonce z września 1939 r. Opisano dokładnie działania lotników podejmowane z Zielonki, przedstawiono najważniejsze sylwetki lotników. Z myślą o młodzieży, która odwiedzać będzie muzeum, na podłodze wyklejona została ogromna plansza do gry „111. Alarm dla Warszawy”, wydana przez IPN gra traktuje o działaniach lotniczych eskadr myśliwskich broniących stolicy we wrześniu 1939 r. Gra ma być interaktywnym elementem muzeum, dzięki któremu dzieci i młodzież w przystępny sposób przyswajać będą historię swojego miasta. Twórcy wykorzystali także sufity muzeum umieszczając na nich modele samolotów.